Отборът на Ред Бул Лайпциг победи Унион Берлин с 2:0

...

Лайпциг победи Унион с 2:0 в мач от Бундеслигата

Отборът на Ред Бул Лайпциг победи Унион Берлин с 2:0 в последния мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините към този момент се приближиха единствено на точка зад четвъртия в класирането Борусия Дортмунд и сигурно до края на сезона ще преследват класиране в Шампионската лига.

Унион Берлин, който бе сензацията преди година, продължава да не се оправя добре през сегашния сезон е на 15-о място със 17 точки.

Лоис Опенда изведи Република България Лайпциг напред в резултата още в 11-ата минута. Бенямин Шешко повиши на 2:0 за отбора от Лайпциг малко след началото на втората част. Малко по-късно ново попадение на Шешко бе анулирано поради състояние на засада. Интригата в мача завърши в 73-ата минута, когато Кристофер Тримел ог гостите бе изпъден за пряк червен картон.

Волфсбург - Хофенхайм 2:2 в мач от Бундеслигата