Отборът на Реал Сосиедад стана поредният 1/8-финалист в турнира за

...

Реал Сосиедад стигна 1/8-финалите за Купата на краля

Отборът на Реал Сосиедад стана следващият 1/8-финалист в шампионата за Купата на краля, откакто победи Кордоба с 2:0 като посетител. Изходът от конфликтите в тази фаза се взема решение в един мач и двата тима подходиха доста съществено.

Първото полувреме приключи без голове, а през втората част баските нанесоха своя двоен удар, като авторна попаденията стана бразилецът Вилиан Жозе. Той откри в 57-ата минута, откакто съумя да изпревари стража на домакините за една топка наоколо до вратата. В самия завършек на мача Вилиан Жозе постави точка на разногласието с удар от границата на наказателното поле. Кордоба приключи мача с 10 души, откакто Алберто Дел Морал получи втори жълт картон.

Така Реал Сосиедад се причисли към към този момент класиралите се за 1/8-финалите отбори на Валенсия, Виляреал, Гранада, Алмерия, Севиля, Жирона, Бетис, Осасуна, Леванте, Райо Валекано и Навалкарнеро.