Отборът на Реал Сосиедад спечели убедително с 3:0 срещу Леганес

...

Реал Сосиедад помете Леганес след почивката

Отборът на Реал Сосиедад завоюва безапелационно с 3:0 против Леганес в мач от 24-тия кръг на Примера. Микел Оярсабал (50 и 59) и Вилиан Жозе (75) се разписаха за баския отбор. С триумфа момчетата на Иманол Алгуасил се приближиха на точка от зона “Лига Европа”. Първата част на “Аноета” ще се запомни с три голови положения. В 15-ата минута Унай Бустинса центрира, Мартин Брайтуайт отклони с крайник и нацели греда. Последваха две спасявания на Иван Куеяр. В 27-ата стражът на кастилския отбор изпревари Вилиан Жозе при доста добра опция за баските. В 33-ата “Пичу” Куеяр се оправи и с рисков шут на Микел Мерино. В началото на втората част Куеяр още веднъж се намеси, спасявайки своите. В 48-ата Оярсабал центрира на втора греда, където Сола опита акробатичен удар. Две минути по-късно Аднан Янузай центрира към Оярсабал, който означи с глава от осем метра. В 59-ата бързоногото крило на “чури урдин” осъществя втори гол, възползвайки се от “мъртва” топка в наказателното поле. Той шутира от 15 метра и не остави шансове на Куеяр. В 75-ата Вилиан Жозе вкара красиво попадение с глава, насочвайки към далечния ъгъл - 3:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 24 кръг, събота 16 февруари  Реал Сосиедад 3:0краен резулат  Леганес