Отборът на Реал Сосиедад се наложи с 2:1 над Алавес

...

Реал Сосиедад подчини Алавес

Отборът на Реал Сосиедад се наложи с 2:1 над Алавес в баски конфликт от 27-ия кръг на испанското състезание. Ектор Морено (6) и Асиер Ияраменди вкараха ранни попадения за “чури урдин”. За гостите от Витория прецизен беше Алфонсо Педраса в 39-ата минута. И двата отбора остават във втората половина на класирането, като с този триумф сансебастианци загърбиха противника си.

В шестата минута Морено откри резултата, засичайки топката след корнер. Пет минути по-късно гостите изгубиха при изнасянето, Йон Баутиста стреля, Фернандо Пачеко мазета, а Ияраменди беше на точното място за добавка - 2:0. В 39-ата Мартин Агирегабирия центрира към втората греда, където непокритият Педраса означи за 2:1. В 45-ата Рубен Собрино удари греда в опит да изравни. След почивката Реал Сосиедад игра по-силно и пропусна да вкара трети гол във вратата на Пачеко. Примера дивисион 27 кръг, неделя 4 март  Реал Сосиедад 2:1краен резулат  Алавес