Отборът на Реал Сосиедад пребори Атлетик Билбао в горещия баски

...

Реал Сосиедад повали Атлетик Билбао в голямата баска схватка

Отборът на Реал Сосиедад пребори Атлетик Билбао в горещия баски конфликт от 22-ия кръг на Ла Лига. Микел Оярсабал (16) и Вилиан Жозе (45) означиха за наслада на публиката на " Аноета ". Раул Гарсия вкара за " червено-белите " в 82-ата минута от дузпа. Домакините стъпиха по-добре и работеха по-усърдно в офанзива. В 12-ата минута “чури урдин” развиха добра офанзива, Аднан Янузай подаде към Оярсабал, който проби и центрира рисково: Йерай Алварес съумя да избие. В 16-ата отбраната на сансебастианци изрита топката напред, Дани Гарсия не реши добре тупкащата топка и бързакът Оярсабал се възползва, втурна се напред, преодоля излезлия неразчетено Яго Ерерин и насочи в мрежата - 1:0. В 25-ата Вилиан Жозе засече топката на първа греда на едвам пет метра от голлинията, само че в последния миг Иниго Мартинес съумя да отклони топката в корнер. В 30-ата гостите от “Сан Мамес” изпуснаха огромен късмет за равнене. Микел Сан Хосе центрира, Иниго Кордоба изскочи на стрелкова позиция с глава, само че Херонимо Руи сподели необикновен инстикт и отрази. В 34-ата Янузай преодоля Юри и без ъгъл шутира, нацелвайки близката греда. В 45-ата Вилиан Жозе осъществя превъзходен гол. Бразилецът се завъртя на границата на наказателното поле и стреля бомбастично в горния десен ъгъл на Ерерин, намирайки сглобката за 2:0. След почивката отборът на Гайска Гаритано изпитваше компликации да се съвземе от удара в края на първата част. В 53-ата Икер Муниаин шутира около гредата. В 74-ата Бенят Ечебария също не беше задоволително акуратен с фронталния си изстрел. В 80-ата съдията назначи дузпа за Атлетик, откакто Раул Навас фаулира Иниго Мартинес. Раул Гарсия изпусна дузпата, само че имаше шанса топката още веднъж да пристигна при него и да вкара с добавка - 2:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 22 кръг, събота 2 февруари  Реал Сосиедад 2:1краен резулат  Атлетик Билбао