Отборът на Реал Сосиедад постигна втори пореден успех в Примера

...

Реал Сосиедад с втори пореден успех

Отборът на Реал Сосиедад реализира втори следващ триумф в Примера дивисион, откакто победи вкъщи Селта с 2:1 в дуел от 13-ия кръг. Така отборът от Сан Себастиан събра 19 точки и към този момент е осми в класирането. Селта пък остана 15-и с 14. Микел Оярсабала изведе домакините напред в 37-ата минута, а малко след почивката баските към този момент водеха с 2:0 след попадение на Давид Сурутуса и асистенция на Аднан Янузай. Гостите се разсъниха през втората част, само че стигнаха само до почетен гол в 82-ата минута, когато се разписа уругваецът Максимилиано Гомес със седмия си гол за сезона. КЛАСИРАНЕ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Примера дивисион 13 кръг, понеделник 26 ноември  Реал Сосиедад 2:1краен резулат  Селта