Отборът на Реал Сосиедад надви гостуващия Еспаньол с 2:1 в

...

Еспаньол гледа към Сегунда след обрат

Отборът на Реал Сосиедад надделя гостуващия Еспаньол с 2:1 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Пет кръга преди края каталунците са на цели 10 точки от избавителния бряг и възможностите им за оцеляване за илюзорни. Тази вечер в Сан Себастиан Еспаньол поведе през първото полувреме, само че след почивката позволи поврат. Баските взеха скъпа победа в битката си за Европа, прекъсвайки серия от четири следващи провали.

В петата минута Вилиан Жозе опъна мрежата, само че попадението беше анулирано след интервенция на ВАР. Видеоповторенията демонстрираха, че има тънка засада. В десетата Давид Лопес вкара за барселонския отбор. След корнер футболистът на “папагалчетата” стреля с глава от първа греда към близкия ъгъл - 0:1. В 30-ата “чури урдин” удариха греда след корнер при ориентиране от Диего Йоренте. В 56-ата Микел Мерино центрира прелестно, Микел Оярсабал подаде в дребното наказателно поле за Вилиан Жозе, който чукна в мрежата - 1:1. В 79-ата Начо Монреал имаше късмет, само че не беше до дъно акуратен и Диего Лопес улови. “Чури урдин” натиснаха през второто полувреме и справедливо направиха цялостен поврат. Оярсабал не съумя да овладее, само че пък укроти топката за Алексадър Исак, който осъществя за 2:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 33 кръг, четвъртък 2 юли  Реал Сосиедад 2:1краен резулат  Еспаньол