Отборът на Реал (Мадрид) се завърна на върха в испанската

...

Реал се завърна на върха в Испания

Отборът на Реал (Мадрид) се завърна на върха в испанската Ла Лига, откакто победи с 2:1 като посетител Лас Палмас в дуел от 22-ия кръг.

" Белия балет " се наложи, въпреки и мъчно, като победното попадение падна едвам в 83-ата минута, когато Орелиен Чуамени вкара победното попадение за тима на Карло Анчелоти.

Домакините бяха повели посредством Хавиер Муньос в 53-тата минута, а Винисиус Жуниор беше изравнил в 65-ата.

По този метод " белите " от Мадрид реализираха десетия си поврат през сезона. С триумфа мадридчани събраха 54 точки, а Жирона върви на второто място с 52.

В различен мач от кръга Реал Сосиедад и Райо Валекано приключиха наедно 0:0. Двубоят не предложи доста положения пред двете порти и нулевото тъждество бе законосъобразен резултат.

Отборът от Сан Себастиан се намира на 6-ото място в таблицата с 36 точки, до момента в който Райо е 13-ти с 24 пункта.
 Белингам се заема с дузпите в Реал (Мадрид)