Отборът на Реал Мадрид се наложи убедително над Осасуна с

...

Реал Мадрид продължава с победите в Ла Лига с успех над Осасуна

Отборът на Реал Мадрид се наложи безапелационно над Осасуна с 4:2 при гостуването си в 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Винисиус Жуниор изведе отбора на Карло Анчелоти напред в резултата още в четвъртата минута на срещата. Бразилският национал се възползва от груба неточност на отбраната на домакините, като открадна топката и даде задатък на отбора си.

Осасуна обаче изравни единствено три минути по-късно, като Хорхе Ерандо подаде на Анте Будимир, който вкара с обмислен шут в долния десен ъгъл на вратата.

Дани Карвахал бързо възвърне преднината на Реал в 18-ата минута след асистенция на Федерико Валверде.

В 41-вата минута вратарят на мадридчани Лунин направи ужасно избавяне при изстрел на Хосе Мануел Арнаис.

В 61-вата минута Брахим Диас направи резултата 3:1 за Реал Мадрид, с което на процедура реши изхода на срещата. Малко по-късно Винисиус вкара второто си попадение в мача след солова офанзива.

В добавеното време на мача Икер Миньос получи пас от Хесус Аресо и вкара второ попадение за домакините, с което оформи крайни резултата.

Реал Мадрид към този момент има 10 точки задатък пред Жирона на върха на класирането, само че и мач повече от каталунците. Тимът на Осасуна е на десета позиция.