Отборът на Реал Мадрид се доближи на една крачка от

...

Реал Мадрид пропиля 30-точков аванс, но направи още една стъпка към финала в Испания

Отборът на Реал Мадрид се приближи на една крачка от достигането до финала в испанската Лига Ендеса през сегашния сезон. Възпитаниците на Чус Матео победиха Ховентут Бадалона с 83:73 като посетители, с цел да излязат напред в серията с 2-1 победи. Така “лос бланкос ” си осигуриха опция да затворят серията в своя изгода на своя територия в понеделник, когато ще се организира четвъртият мач.

Реал вървеше решително към безапелационна победа и в средата на третата четвърт задатъкът на “белите ” бе достигнал внушителните 30 точки при 67:37. Гостите от Мадрид обаче си помислиха, че мачът е приключил прекомерно рано и разрешиха на баскетболистите на Бадалона да смъкнат изоставането си до единствено пет точки при 78:73, само че въпреки всичко удържаха преднината си до финалната сирена.

Джанан Муса приключи с 25 точки за успеха на Реал Мадрид. Гершон Ябуселе означи още 16 точки, а Марио Хезоня добави 13 точки и 5 битки.

Кайл Гай бе най-резултатен за Бадалона с 20 точки. Симон Биргандер вкара 12 точки и овладя 5 битки, а Владимир Бродзиански наниза 11 точки.

В другия полуфинал един против различен са тимовете на Барселона и Уникаха Малага, където резултатът е 1-1 в серията.