Отборът на Реал Мадрид разби Севиля с 5:0 в дербито

...

Реал вкара пет безответни гола на Севиля

Отборът на Реал Мадрид разруши Севиля с 5:0 в дербито от 15-ия кръг на Ла Лига, играно на стадион „ Сантяго Бернабеу “ в испанската столица.

Два дни откакто Кристиано Роналдо завоюва за пети път в кариерата си Златната топка, португалецът показва отлична форма и означи два от головете за триумфа на Кралския клуб, като по този метод удвои актива си в шампионата от началото на сезона. Бранителят на Реал Начо Фернандес откри резултата още в третата минута, преди Роналдо да реши изхода от срещата с два бързи гола в средата на първото полувреме. Тони Кроос и Ахраф Хакими също се разписаха преди почивката за безапелационния триумф на Реал. С този триумф отборът на Зинедин Зидан се изкачи до трето място в класирането с 31 точки, до момента в който Севиля заема пета позиция с актив от 28 точки. В ранния мач от деня Хетафе и Ейбар направиха тъждество 0:0. /БГНЕС
Източник: bgnes.com