Отборът на Реал Мадрид постигна победа с 2:0 при домакинството

...

Реал Мадрид надви като домакин Селта с голове във всяко полувреме

Отборът на Реал Мадрид реализира победа с 2:0 при семейството си на Селта в дуел от 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

„ Белите “ откриха резултата на стадион „ Сантиаго Бернабеу “ в 42-ата минута, когато Винисиус Жуниор проби по левия фланг и върна топката обратно в наказателното поле на гостите, където връхлитащият Маркос Асенсио с изстрел от придвижване откри резултата.

Кралският клуб удвои преднината си три минути след началото на второто полувреме. Голмайсторът Асенсио центрира от ъглов удар в наказателното поле на Селта, където Едер Милитао се извиси във въздуха и с глава прати топката в мрежата.

В класирането Реал Мадрид е втори с актив от 65 точки, до момента в който Селта заема 12-ата позиция с 36 пункта.