Отборът на Реал Мадрид постигна обрат от 0:2 до 3:2

...

Реал Мадрид навакса два гола пасив срещу Виляреал и е четвъртфиналист за Купата на Испания

Отборът на Реал Мадрид реализира поврат от 0:2 до 3:2 при визитата си на Виляреал в дуел от осминафиналите на шампионата за Купата на Испания

„ Жълтата подводница “ откри резултата на „ Естадио Ел Мадригал “ в четвъртата минута, когато Хуан Фойт извърши странично мятане отдясно в половината на Кралският клуб, топката стигна до Жерар Морено, който макар опеката на Антонио Рюдигер на гърба си, съумя да отклони кълбото към Етиен Капу в наказателното поле на „ белите “, а французинът с мощен диагонал изстрел се разписа в далечния ъгъл на вратаря Тибо Куртоа.

Домакините удвоиха преднината си три минути преди края на първото полувреме. Жерар Морено изведе съотборника си Самуел Чъкуезе зад защитата на „ белите “ и останал очи в очи със стража на Реал, офанзивният футболист на Виляреал не сбърка с удар от близка отдалеченост.

Съставът на Карло Анчелоти понижи изоставането си в 57-ата минута. Реализаторът на първия гол в срещата Капу сбърка на центъра, което разреши на Едуардо Камавинга да отнеме, а по-късно и да комбинира с Карим Бензема. Носителят на „ Златната топка “ за 2022 година подаде към Дани Себайос, който с едно допиране, изведе Винисиус самичък против вратаря на Виляреал и нападателят на Реал не сбърка за 2:1.

Гостите от Мадрид възвърнаха паритета в десетина минути по-късно. Центриране на Себайос отляво в наказателното поле на „ жълтите “ бе засечено на втората греда с глава от Бензема, вратарят Йоргенсен мазета, само че при добавката Едер Милитао осъществя за 2:2.

Шампионът на Испания направи цялостен поврат в 86-ата минута. Голмайсторът Винисиус пусна дълга топката по фланга към Маркос Асенсио, който я овладя пред аутлинията и я върна на границата на наказателното поле, където Дани Себайос с тегничен удар прати неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл на стража Йоргенсен, оформяйки крайния резултата в срещата.