Отборът на Реал Мадрид победи с 1:0 РБ Лайпциг като

...

Реал Мадрид победи Лайпциг в Германия и направи крачка към 1/4-финалите на ШЛ

Отборът на Реал Мадрид победи с 1:0 Република България Лайпциг като посетител в първи дуел от осминафиналите в Шампионската лига.

Първото полувреме приключи при нулево тъждество, откакто гол на домакините бе анулиран поради засада още при започване на срещата. " Лос бланкос " поведе в резултата след гол на Браим Диас в 49-ата минута. Това се оказа задоволително за мадридчани, които взеха задатък преди реванша на " Сантяго Бернабеу ".

Още във 2-ата миунта Лайпциг тормози съществено Лунин при корнер. Стражът на " лос бланкос " не мазета задоволително безапелационно, което докара до удар към вратата му. Топката стигна до Бенямин Шешко, който с глава я прати в мрежата на гостите. Попадението обаче бе анулирано поради засада. Първоначално останаха подозрения в решението на съдиите, защото на пръв взор Шешко бе в чиста позиция. Причината за отменянето на гола обаче бе позицията на Хенрикс, който бе зад вратаря на Реал Мадрид и му попречи да се намеси по-добре, а по този метод повлия и на обстановката.