Отборът на Реал Мадрид победи Алмерия с 4:2 като домакин

...

Хеттрик на Бензема за Реал Мадрид отказа Алмерия още през първото полувреме

Отборът на Реал Мадрид победи Алмерия с 4:2 като хазаин в мач от 32-ия кръг на испанското състезание. В воин за домакините се трансформира нападателят им Карим Бензема, който осъществя хеттрик още през първото полувреме.

Бензема откри резултата в петата минута след асистенция на Винисиус, а 10 минути по-късно направи 2:0, като този път му подаде Родриго. В края на полувремето французина оформи хеттрика си след сполучливо осъществяване на дузпа.

Алмерия въпреки всичко съумя да върне едно попадение посредством Ласаро в добавеното време на първата част.

След почивката Родриго вкара четвърти гол за отбора на Карло Анчелоти, а Лукас Робертоне бе прецизен за гостите - 4:2.

Реал краткотрайно се приближи на 8 точки от Барселона, който по-късно играе против Бетис Севиля. Кралския клуб се откъсна и на 5 точки пред Атлетико Мадрид. Алмерия е 16-о място в класирането.