Отборът на Реал Мадрид гостува на Лас Палмас в двубой

...

Реал с добра преднина срещу Лас Палмас на почивката

Отборът на Реал Мадрид гостува на Лас Палмас в дуел от 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

Още до почивката гостите поведоха с 2:0, а с капитанската лента в своя мач номер 400 за Реал съотборниците си изведе Карим Бензема.

Реал Мадрид взе добра преднина при гостуването си още до почивката. Мадридчани вкараха два гола на противника си. Още в 3-ата минута Гарет Бейл вкара топката в мрежата на домакините, само че имаше засада и гол не бе зачетен. Джоната Кайери от Лас Палмас пък насочи добър удар в 5-ата минута, само че прати топата вляво от вратата на Реал. Две по-късно Гарет Бейл стреля високо над гредата на домакините.

Кейлор Навас пък бе на мястото си в 11-ата минута след изстрел на Ален Халилович. Три по-късно Карим Бензема получи комфортна топка в наказателното поле на Лас Палмас и стреля, само че Леандро Чичисола отрази удара.

"Белият балет " въпреки всичко излезе напред в резултата в 26-ата минута, когато Лука Модрич изведе чудесно с подаване Гарет Бейл, който се измъкна от засадата и преодоля стража на Лас Палмас за 1:0. Домакините стачкуваха, че засада е имало, само че такава не бе отсъдена.

Наставникът на Реал Мадрид Зинедин Зидан трябваше да направи насилствена промяна след травма на Начо Фернандес в 26-ата минута, а на негово място влезе 19-годишният Ашраф Хакими.

Вторият гол за Реал Марид пристигна в 39-ата минута от дузпа. Минута по-рано Джонатан Кайери извърши неуместно нарушаване против Лусак Васкес и последва дузпа за Реал. Карим Бензема бе прецизен от бялата точка и направи резултата 2:0 за гранда от Мадрид.

Полувремето завърши с изстрел на Лука Модрич отвън наказателното поле, само че Чичисола внимаваше и избави.