Отборът на РБ Залцбург постигна първа победа в тазгодишното издание

...

Гол от дузпа донесе първа победа за РБ Залцбург в ШЛ

Отборът на Република България Залцбург реализира първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, откакто завоюва семейството си на Динамо (Загреб) с 1:0.

През първата част домакините бяха по-настойчивият отбор, само че не съумяха да открият резултата. След почивката „ биковете “ също създаваха повече положения и по този начин бяха възнаградени в 71-вата минута, когато Ноа Окафор беше прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване на Садег Мохарами против Андреас Улмер. В добавеното време резервата на гостите Йосип Дърмич се разписа с глава, само че негова засада лиши отбора му от изравнителното попадение.

Така Република България Залцбург се изкачи на първото място в група Е с актив от 5 точки, до момента в който Динамо е на третата позиция с 3 извоювани пункта. По-късно довечера е дуелът сред последния Челси (1 т.) и втория Милан (4 т.).

Снимки: Imago