Отборът на РБ Лайпциг спечели с 2:1 домакинството си на

...

РБ Лайпциг съкрати изоставането си от Байерн

Отборът на Република България Лайпциг завоюва с 2:1 семейството си на Аугсбург, с което беше обещано началото на 21-ия кръг в Бундеслигата.

Така Република България Лайпциг събра 44 точки и към този момент изостава единствено на 4 от водача Байерн (Мюнхен), който е и с мач по-малко.

Дани Олмо даде задатък на домакините в 38-ата минута от дузпа. Само пет по-късно Кристофър Нкунку удвои.

През втората част Република България Лайпциг продължи да господства, само че не съумя да означи нов гол. Така се стигна до 77-ата минута, когато Даниел Калиджури вкара почетно за Аугсбург от нищото, което направи забавни заключителните минути. Резултатът обаче се резервира и по този начин саксонците справедливо се поздравиха с триумфа.

Бундеслига 21 кръг, петък 12 февруари  Република България Лайпциг 2:1краен резулат  Аугсбург