Отборът на РБ Лайпциг разгроми с 6:1 аутсайдера в Бундеслигата

...

РБ Лайпциг разгроми аутсайдера в Бундеслигата

Отборът на Република България Лайпциг разгроми с 6:1 новобранеца в Бундеслигата Гройтер Фюрт като посетител в дуел от 26-ия кръг.

Така “биковете ” се изкачиха на четвъртата позиция във краткотрайното класиране с актив от 44 точки, колкото имат и отборите на Фрайбург и Хофенхайм. Гройтер Фюрт пък остана на дъното с едвам 18.

Срещата стартира много изненадващо. откри за домакините в 4-ата минута.

Това обаче не смути по никакъв метод и обратът беше цялостен още до края на първото полувреме. В 17-ата минута изравни след асистенция на.

В 32-ата пък се разписа за 2:1. Кондрад Лаймер дефинитивно отхвърли домакините от концепцията, че могат да стигнат до нещо в този мач.

В самия завършек на полувремето Бенямин Хендрикс докара нещата до погром след нова асистенция на Анхелиньо. След паузата демотивираният тим на домакините позволиха нови два гола. Техни създатели станаха Михамед Симакан (59) и Кристофър Нкунку (69).