Отборът на РБ Лайпциг разби с 5:0 гостуващия Херта (Берлин)

...

Лайпциг натроши Херта на 5

Отборът на Република България Лайпциг разруши с 5:0 гостуващия Херта (Берлин) в борба от 27-ия кръг на Бундеслигата. Юсуф Поулсен се отличи с хеттрик (27, 56 и 62), а Емил Форшбери (17) и Амаду Хайдара (64) осъществиха по едно попадение. С триумфа Лайпциг се бетонира на третата позиция, възползвайки се от грешката на Борусия (Мьонхенгладбах). Домакините се възползваха от две неточности в отбраната на столичани и завършиха първото полувреме с преднина от два гола. Това бяха и еднствените два точни удара на Лайпциг преди почивката. В 17-ата минута Кевин Кампъл изведе с отвесно подаване Емил Форшбери, шведът овладя сред двама бранители и насочи около вратаря за 1:0. При второто попадение Фабиан Лустенбергер не реши добре тупкаща топка и разреши на Юсуф Поулсен да отнеме. Датският полузащитник подаде към Тимо Вернер, който пуска около вратаря и изведе Поулсен самичък пред празната врата - 2:0 за " алените бикове ". В 57-ата Форшбери сподели страхотна техника и пусна топката в кулоар сред двама бранители. Поулсен стигна до кълбото и стреля голово по диагонала - 3:0. В 62-ата Поулсен оформи хеттрик след брилянтно копване над вратаря. Аплодисменти заслужи превъзходното подаване на Тайлър Адамс, осъществено посредством и на раздраната защитна линия на берлинчани. В 64-ата Хайдара осъществя за 5:0 с удар с вътрешен от дъгата на наказателното поле. Подаването пристигна от крайници на Тимо вернер, който се беше отскубнал отляво и откри най-вярното продължение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 27 кръг, събота 30 март  Ред Бул Лайпциг 5:0краен резулат  Херта