Отборът на РБ Лайпциг победи с 5:1 Кьолн като гост

...

РБ Лайпциг отнесе Кьолн като гост и се намести в топ 4

Отборът на Република България Лайпциг победи с 5:1 Кьолн като посетител в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така отборът най-малко краткотрайно влезе в топ 4, откакто събра 49 точки и измести Борусия Дортмунд. " Жълто-черните " обаче занапред ще изиграят срещата си. Кьолн остава в зоната на изпадащите с актив от 18 пункта.

Двата отбора си размениха стремително по един гол, като в 15-ата минута Хави Симонс откри за Лайпциг, а единствено три минути по-късно Саргис Адамян изравни.

Гостуващият тим се разигра през второто полувреме, когато вкара четири гола. Три от тях паднаха в границите на седем минути. Люис Опенда се разписа на два пъти през 63-ата и 67-та минута. Четвърти гол за Лайпциг добави Амаду Хайдара три минути по-късно.

Крайният резултат пък бе завършен от Юсуф Поулсен в 82-ата минута.