Отборът на Райо Валекано записа драматична победа при визитата си

...

Райо Валекано нанесе първа загуба на Атлетик Билбао

Отборът на Райо Валекано записа трагична победа при визитата си на Атлетик Билбао с 2:1. Победният гол за гостите падна в продължението на мача, а в негов създател се трансформира звездата на отбора Радамел Фалкао.

Двубоят стартира чудесно за гостите, които още в 5-ата минута съумяха да открият резултата. Точен за Райо бе Гарсия след асистенция на Гуардиола. Късметът обаче не бе на тяхна страна в 33-ата минута, когато Пати Цис си вкара автогол, с цел да изравни резултата.

Гостите въпреки всичко стигнаха до трите точки, въпреки и трагично. С едно от последните дейности в мача, опитният колумбийски таран Радамел Фалкао осмисли напъните на своите съотборници, реализирайки в 6-ата минута от даденото от съдията продължение.

Така Райо Валекано изпревари в класирането днешния си противник и зае четвъртата позиция в таблицата. Атлетик Билбао пък към този момент е шести.

В същото време Селта Виго също завоюва своя дуел против Леванте, побеждавайки с 2:0 като посетител.