Отборът на Райо Валекано записа драматична победа при визитата си

Отборът на Райо Валекано записа драматична победа при визитата си ...

Райо Валекано нанесе първа загуба на Атлетик Билбао

Отборът на Райо Валекано записа драматична победа при визитата си на Атлетик Билбао с 2:1. Победният гол за гостите падна в продължението на мача, а в негов автор се превърна звездата на тима Радамел Фалкао.

Двубоят започна отлично за гостите, които още в 5-ата минута успяха да открият резултата. Точен за Райо бе Гарсия след асистенция на Гуардиола. Късметът обаче не бе на тяхна страна в 33-ата минута, когато Пати Цис си вкара автогол, за да изравни резултата.

Гостите все пак стигнаха до трите точки, макар и драматично. С едно от последните действия в мача, опитният колумбийски таран Радамел Фалкао осмисли усилията на своите съотборници, реализирайки в 6-ата минута от даденото от съдията продължение.

Така Райо Валекано изпревари в класирането днешния си съперник и зае четвъртата позиция в таблицата. Атлетик Билбао пък вече е шести.

В същото време Селта Виго също спечели своя двубой срещу Леванте, побеждавайки с 2:0 като гост.