Отборът на Райо Валекано продължава добрите изяви, след като надделя

...

Фалкао не спира да бележи, изведе Райо Валекано пред Барселона

Отборът на Райо Валекано продължава положителните изяви, откакто надви с 3:1 над гостуващия Кадис в мач от седмия кръг на испанската Ла Лига. Радамел Фалкао вкара гол в третия си следващ мач след завръщането си в Испания. В предходните два случая Ел Тигре порази мрежите на Леванте и Атлетик Билбао, а през днешния ден беше прецизен за 2:1 в 44-ата минута, като този път към този момент колумбийският нападател стартира като титуляр.

Алваро Гарсия изведе Райо напред след 9 минути игра, а Вараздат Ароян изравни за 1:1 в 23-ата минута.

Фалкао изведе домакините още веднъж в 44-ата, а Кадис бяха на крачка от равнене в 76-ата минута, когато Алфонсо Еспино стреля с глава, само че Столе Димитриевски се разтегна оптимално и избави.

Две минути преди края на постоянното време „ пчеличките “ си подпечатаха трите точки след превъзходно попадение на Иси, чийто изстрел се заби в напречната греда и по-късно влетя в мрежата за крайното 3:1.

Победата върна Райо пред Барселона на петото място в класирането и го приближи единствено на точка от първенеца Атлетико Мадрид. Кадис пък 14-и с 6.