Отборът на Райо Валекано прекъсна серията си от загуби от

...

Райо Валекано удари Уеска като гост

Отборът на Райо Валекано прекъсна серията си от загуби от началото на сезона в Примера дивисион, откакто се наложи с 1:0 при гостуването на новака Уеска в дуел от 4-ия кръг.

Развръзката в мача пристигна в средата на първата част, когато се разписа Жанели Имбула, а домакините не съумяха да върнат попадението, макар опитите си. Отбита топка доближи до него в 29-ата минута и той с мощен удар направи вратаря на Уеска беззащитен.

Гостите можеха да вкарат и втори гол преди края на първото полувреме още веднъж посредством Имбала, само че Уеска се избави. В 62-ата минута домакините означиха гол, само че след консултация с VAR попадението беше анулирано. До края домакините нападнаха гневно, само че Райо Валекано удържа задатъка си.

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 4 кръг, петък 14 септември  Уеска 0:1краен резулат  Райо Валекано