Отборът на Расинг спечели Суперкупата на Аржентина за пръв път

...

Расинг победи Бока Хуниорс за първата си Суперкупа на Аржентина

Отборът на Расинг завоюва Суперкупата на Аржентина за пръв път в историята си.

В разногласието за трофея отборът от Авеянеда надви с 2:1 над гранда Бока Хуниорс. Двубоят се игра на стадион " Хаза бин Зайед " в Ал Аин в Обединените арабски емирства.

В воин за Расинг се трансформира Гонсало Пиови, който вкара победния гол от дузпа в 98-мата минута. Главният арбитър Фернандо Рапайини отсъди наказателния удар за игра с ръка на Агустин Санчес в личното му наказателно поле.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Преди това символичните домакини от Бока поведоха с гол ветерана Факундо Ронкалия, който се разписа със зрелищен удар от воле в 17-ата минута. Само три по-късно обаче Йохан Карбонеро изравни за Расинг, надбягвайки бранителите на отбора от Буенос Айрес при една контраофанзива.

Двубоят за Суперкупата на Аржентина се организира от 2012 година насам, само че за пръв път се състоя отвън рамките на страната.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.