Отборът на продължава победния си ход в Лига 1 на

...

Рен продължава победния си ход в Лига 1

Отборът на продължава победния си ход в Лига 1 на Франция. Тази вечер възпитаниците на Юлиен Стефан се постановиха с минималното 1:0 над в среща от 17-ия кръг, като по този начин записаха 4-и следващ триумф на сметката си.

Единственият гол в мача осъществя Клеман Грение в 52-ата минута. Той приключи многоходова офанзива на домакините, като с компактен удар по земя не остави шансове на вратаря.

Гостите можеха да стигнат до равенството в 74-ата минута, само че гол на не бе зачетен поради засада.

С тази победа Рен се изкачи до 4-ото място в класирането с актив от 31 точки. Метц остава на 11-ата позиция с 23 точки.

В другите ранни мачове от кръга през днешния ден загуби вкъщи с 1:3 от, победи с 2:1, се наложи с 3:1 като посетител на, а и не се победиха, завършвайки 2:2.

Лига 1 17 кръг, сряда 23 декември  Рен 1:0краен резулат  Метц