Отборът на постигна трета поредна победа в германското първенство, като

...

Трета поредна победа и трето място за Волфсбург

Отборът на реализира трета поредна победа в немското състезание, като и в трите си последни срещи " вълците " нямат позволен във вратата си гол. В мач от 19-ия кръг на Бундеслигата довечера Волфсбург надигра като хазаин с 3:0.

Първите две попадения бяха осъществени през първото полувреме. В 22-ата минута изпрати топката във вратата на гостите след центриране от ъглов удар и безредие в наказателното поле на Фрайбург. В 39-ата минута бе прецизен за 2:0 с техничен шут отблизо разстояние. Пет минути преди края направи успеха на домакините още по-убедителна след неориентирана игра на гостите в отбрана.

Волфсбург към този момент е трети в класирането с 35 точки, до момента в който Фрайбург заема девета позиция с 27 точки. Лидер е с 45 точки, следван от с 38.

Бундеслига 19 кръг, неделя 31 януари  Волфсбург 3:0краен резулат  Фрайбург