Отборът на постигна победа с 2:1 при визитата си на

...

Лацио продължава с победите като гост

Отборът на реализира победа с 2:1 при визитата си на, с която беше открит десетият кръг в Серия ”А”. Така “орлите” записаха четвърти триумф в петте си гостувания в италианския хайлайф през този сезон. Родният нападател, който играе за новака, пропусна дуела поради травма.

В 15-ата минута лиши топката и пусна извеждащ пас към, който прокара топката около противниковия пазач за 1:0 в интерес на римляните. В 33-ата точно Милинкович-Савич се разписа, и то непосредствено от директен свободен удар. В 64-ата съумя да понижи изоставането на домакините с акуратен шут. До края на мача “бианкочелестите” вкараха още два гола посредством (74’) и (90+1’), само че те бяха анулирани заради засади.
95' | 1-2

È FINITAAAAAA!!!!!
e ci regalano tre punti preziosi!!!!!!
— S.S.Lazio (@OfficialSSLazio) По този метод Лацио е седми в класирането със 17 точки, отстъпвайки на, и по голова разлика. Специя пък е 14-и с 10 пункта в актива си. Серия А 10 кръг, събота 5 декември  Специя 1:2краен резулат  Лацио