Отборът на постигна победа с 2:0 при домакинството си на

...

Ланс се справи с деветима от Сент Етиен

Отборът на реализира победа с 2:0 при семейството си на от шестия кръг на Лига 1.

В 10-ата минута Тимъти Колоджиечак фаулира в наказателното си поле, което докара до негов червен картон и дузпа за съперника, осъществена от след петминутно закъснение. Още пет минути по-късно Факундо Медина също се разписа за домакините, само че ВАР сподели, че е бил в състояние на засада. В 64-ата минута резервата Уаби Хазри извърши доста жестоко нарушаване против Жонатан Градит, поради което беше изпъден с червен картон и по този начин “зелените” останаха единствено с деветима играчи на терена. До края на мача новаците вкараха още един път и това стана в 81-ата минута, когато се извиси при центриране от корнер и беше прецизен за крайното 2:0.
(2-0) C'est fini au stade Bollaert-Delelis sur cette nouvelle victoire des Sang et Or qui viennent de prendre 13 points sur 15 possibles! Merci Lensois!
— Racing Club de Lens (@RCLens) Ланс продължава с впечатляващото си показване и се намира на второто място в класирането с актив от 13 точки. Сент Етиен пък е седми, откакто е спечелил 10 пункта до момента. Лига 1 6 кръг, събота 3 октомври  Ланс 2:0краен резулат  Сент Етиен