Отборът на Португалия победи с 1:0 Мароко в Москва в

...

Роналдо донесе успеха на Португалия и подобри рекорд

Отборът на Португалия победи с 1:0 Мароко в Москва в дуел от група „ В “ на Световното състезание по футбол в Русия. Така африканският състав стана първият, който сигурно отпада от конкуренцията.

Капитанът Кристиано Роналдо вкара, откакто засече с глава топката след корнер в четвъртата минута. Това беше негово четвърто попадение на шампионата и 85-и гол на звездата за Португалия, с което изпревари Ференц Пушкаш и стана най-резултатният футболист в Европа на равнище национални тимове.

Мароканците дадоха отговор с напън и няколко рискови удари, като най-активен беше играчът на „ Аякс “ Хаким Зиех.

В началото на второто полувреме вратарят Руй Патрисио отрази два рискови удара на мароканеца Юнес Белханда.

В 85-ата минута Роналдо пропиля добра опция от фаул на границата на наказателното поле.

В спомагателното време капитанът на Мароко Мехди Бенатия имаше отличен късмет да изравни, само че от точката на дузпата изпрати топката над гредата.

Португалия поведе в групата с актив от 4 точки (4-3 голова разлика), по-късно са Иран 3 т. (1-0), Испания 1 т. (3-3) и Мароко с 0 т. (0-2). Тази вечер от 21 часа играят Испания и Иран.
Източник: bnr.bg