Отборът на Португалия е първият шампион в Лигата на нациите

...

Португалия стъпка "лалетата" и спечели Лигата на нациите

Отборът на Португалия е първият първенец в Лигата на нациите на УЕФА! Във финала на шампионата " мореплавателите " победиха с 1:0 Холандия. Единственото попадение в срещата означи Гонсало Гедеш в 60'.

Двубоят на " Ещадио до Драгао " в Порто стартира с по-активни дейности на домакините. Португалците имаха положителни благоприятни условия да открият резултата, само че на няколко пъти холандският пазач Яспер Силесен, за който мачът бе под №50 с националната фланелка, бе на висота. Късметът също бе на страната на " лалетата ", най-много след шут на Бруно Фернандеш, при който топката профуча над напречната греда.

В последна сметка нулевото тъждество се резервира до почивката. Първото полувреме не бе най-хубавото за звездата на Португалия Кристиано Роналдо. Той насочи едвам един прецизен удар.

Второто полувреме бе надалеч по-равностойно. Домакините поведоха след час игра, когато Бернардо Силва пусна остроумен пас към непокрития Гонсало Гедеш на границата на наказателното поле, а той с мощен удар не остави късмет на вратаря Силесен. Стражът докосна топката, само че ударът бе много мощен и тя се оплете в мрежата зад него.

Холандия можеше да отговори пет минути по-късно, когато Мемфис Депай стреля с глава, само че Руи Патрисио се намеси ослепително.

До края липсваха положения пред двете порти и Португалия победи в Лигата на нациите. Тимът на Фернандо Сантош мощната си форма, записвайки девети следващ мач без проваляне. За последно иберийците изгубиха формален мач преди съвсем година - 1:2 от Уругвай в осминафиналите на Мондиал 2018.
Източник: btvnovinite.bg