Отборът на Портланд Трейл Блейзърс надви Лос Анджелис Лейкърс със

...

Кош със сирената на Лилард осигури победа на Портланд над ЛА Лейкърс

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс надделя Лос Анджелис Лейкърс със 113:110 на собствен терен и постави завършек на серия от две провали в НБА.

В първата четвърт домакините осъществиха рекордните за отбора през новия сезон 41 точки, само че след това разрешиха на калифорнийците да се върнат в мача, губейки идващите две елементи. Развръзката в дуела пристигна секунда преди финалната сирена, когато при резултат 110:110 Деймиън Лилард вкара тройка и постави завършек на разногласието. Лилард приключи с 32 точки, а за "езерняците" най-резултатни станаха Брук Лопес (27) и Кайл Кузма (22)

Сан Антонио Спърс претърпя четвърта поредна загуба, отстъпвайки вкъщи пред настоящия първенец Голдън Стейт Уориърс с 92:112. "Шпорите" завоюваха първата четвърт с 33:24, само че по-късно бяха надиграните тотално от "воините", с цел да се стигне до тежко проваляне с 20 точки разлика. Клей Томпсън вкара 27 точки за спечелилите, Кевин Дюрант добави 24, Стеф Къри - 21. Асът на Сан Антонио Ламаркъс Олдридж записа следващ дабъл-дабъл - 24 точки и 10 битки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com