Отборът на Поморие загуби мача си от IX кръг на

...

Марица с минимален успех срещу Поморие

Отборът на Поморие загуби мача си от IX кръг на Втора лига. Морският отбор отстъпи с 0:1 при гостуването си на Марица на стадион Коматево в гр.Пловдив.

В 6-та минута Гюзелев изведе Юруков, само че Тодоров съумя да избави удара му. След половин час игра хубава офанзива на Марица приключи с удар над вратата на Юруков. Секунди по-късно Антон Иванов насочи удар от над 25 метра, само че Николов внимаваше и улови. В 38-та минута след безредие в наказателното поле Атанас Ташолов се оказа най-съобразителен и с прекрасен удар не остави късмет на Тодоров – 1:0.

През втората част възпитаниците на Малин Орачев натиснаха своя противник. В 47-та минута Бекир Расим стреля рисково с глава около вратата. В 77-та минута пък Живко Петков прати топката около вратата.В 83-та минута Димитър Юруков беше изведен отлично самичък против Тодоров, само че вратарят съкрати ъгъла и избави изстрела. В 89-та минута Бекир Расим извърши доста недодялан фаул в средата на терена против Иван Гендов и съдията го изгони с пряк червен.