Отборът на Поморие спечели дербито край морето срещу отбора на

...

Поморие спечели дербито с Нефтохимик

Отборът на Поморие завоюва дербито край морето против тима на Нефтохимик Бургас. Срещата се игра в Българово като гостите от Поморие се показаха доста мощно през първото полувреме и съумяха да поведат с 3 гола разлика.

Избита топка попадна у Ахмед Ахмедов. Нападателят на гостите не сгреши при добавката за 0:1. Само 120 секунди по-късно поморийци удвоиха задатъка си. Те проведоха скоростна контраофанзива, приключена от Антон Иванов – 0:2.

В 42-ата минута Поморие довърши своя противник. След центриране от корнер, капитанът Георги Петков с глава оформи класиката в резултата – 0:3.

През второто полувреме домакините от Нефтохимик се пробваха да извърнат резултата, само че силите им стигнаха до отбелязване на 1 гол.