Отборът на помете с 5:1 като домакин закъсалия в мач

...

Щутгарт помете безпомощния Шалке

Отборът на опустоши с 5:1 като хазаин закъсалия в мач от 23-ия кръг на Първа Бундеслига. Ватару Енду бе създател на първите два гола в мача - в 10-аат и 26-ата минути. Саша Калайджич бе прецизен за 3:0 в 34-ата минута, а в 40-ата осъществя единственото попадение за гостите в срещата. " Кралскосините " от Гелзенкирхен можеха да отбележат и втори гол, само че в 72-ата минута, при резултат 3:1, пропусна дузпа. В 88-ата минута направи резултата 4:1, а във втората минута на добавеното време направи провалянето на Шалке още по-кошмарно.

Щутгарт записа през днешния ден втора поредна победа в шампионата и заема девето място в класирането с 32 точки. Шалке е с едвам 9 точки на последната 18-а позиция, като записа 16-а загуба за сезона в Бундеслигата.

Бундеслига 23 кръг, събота 27 февруари  Щутгарт 5:1краен резулат  Шалке 04