Отборът на Погон (Шчечин) не успя отново да стигне до

...

Делев изработи дузпа, но Погон отново се размина с първа победа

Отборът на Погон (Шчечин) не съумя още веднъж да стигне до първата си победа за сезона в полската Екстракласа. Днес възпитаниците на Коста Руняич направиха 1:1 в семейството си на Краковия. Българският национал Спас Делев стартира като титуляр и остана на терена до 76-ата минута, когато бе сменен от Гуарочена.

Именно Делев създаде дузпа за домакините в 31-ата минута, когато нахлу на скорост отляво и бе спънат в наказателното поле, а Фрашчак осъществя от бялата точка.

В 67-ата минута обаче Краковия съумя да изравни. Тогава след центриране от фаул топката бе свалена към Корнел Рапа, който я засече във вратата за 1:1.
Така Погон още веднъж не съумя да запише първа победа, само че пък най-малко записа първата си точка в своя актив и спря серията от три следващи загуби. Въпреки това отборът остава на дъното на класирането. Краковия пък към този момент има 2 точки и заема предпоследното 15-то място.