Отборът на Погон (Шчечин) изстрада първата си победа за сезона

...

Погон шокира лидера за първата си победа

Отборът на Погон (Шчечин) изстрада първата си победа за сезона в полската Екстракласа. Днес възпитаниците на Коста Руняич се постановиха с 2:1 над водача в класирането Висла (Краков) в среща от 9-ия кръг. Българинът Спас Делев още веднъж не игра поради травма.

Погон взе преднина от два гола с две попадения на Букса в 14-ата и 47-ата минута.

В края Висла върна интригата с гол на Хесус Имас в 82-ата минута, само че този път Погон удържа преднината си и завоюва трите точки.

Така отборът от Шчечин към този момент има 4 точки и се отлепи от дъното, като заема 15-ото място в класирането. Висла остава отпред със 17 точки, само че може да бъде преместен от преследвачите си, които занапред ще играят своите срещи от кръга.