Отборът на победи с 3:0 в двубой от 24-ия кръг

...

Уест Хам влезе в зона Шампионска лига

Отборът на победи с 3:0 в дуел от 24-ия кръг на Премиър лийг и влезе в зона Шампионска лига на краткотрайното класиране.

" Чуковете " събраха 42 точки и изпревариха първенеца, който е пети с 2 по-малко. Шефилд Юнайтед остана на дъното в класирането с едвам 11.

През първото полувреме домакините бяха по-активният тим и закономерно стигнаха до разкриване на резултата в 41-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване на против. Зад топката застана, който осъществя за 1:0.

Това беше първа маркирана дузпа от Райс в кариерата му и четвърти гол на неговата сметка за " чуковете " от 137 мача.

През втората част Уест Хам нанесе своя втори удар в мача. Това се случи в 58-ата минута, когато след центриране на от ъглов удар прати топката в далечния ъгъл на защитаваната от врата.
8 & 8 - No team has scored more goals from corners in the Premier League this season than West Ham (8), whilst no side has conceded more goals in this manner this term than Sheffield United (8). Contrasting.
— OptaJoe (@OptaJoe) Голът попари гостите, които в тези начални минути играеха по-добре и спря стремежа им. В 73-ата минута Уест Хам можеше да стигне до трети гол, само че Рамсдейл отрази удара на.

" Остриетата " пробваха всичко да стигнат най-малко до почетно попадение до края, само че неналичието на успеваемост още веднъж се оказа ахилесовата им пета. В самия завършек на добавеното време Уест Хам стигна до трети гол, като негов създател стана резервата, появил се в игра в последната минута като тактическа промяна.

Премиър лийг 24 кръг, понеделник 15 февруари  Уест Хам 3:0краен резулат  Шефилд Юнайтед