Отборът на Пирин Разлог постигна едва четвъртата си победа от

...

Пирин Разлог с изненадващ успех над Хебър

Отборът на Пирин Разлог реализира едвам четвъртата си победа от началото на сезона във волейболната Суперлига, откакто се наложи над един от любимците за купата Хебър Пазарджик с 3:1 (25:23, 25:23, 16:25, 25:23).

Победата постави завършек на серията от три следващи загуба за неврокопчани. Домакините съумяха да я изковат в първите два гейма, които завоюваха с по 25:23.

В третия гейм Хебър завоюва повече от изрично - с 25:16 и изглеждаше, че обратът е вероятен. Това обаче се оказа тотално погрешно, защото с доста спокойна игра домакините от Пирин взеха четвъртия гейм, а с него и мача.

С триумфа Пирин се изкачи на седмо място в класирането с 4 победи и 6 загуби, до момента в който Хебър е втори с 8 победи и 2 провали, колкото има и водачът Нефтохимик.