Отборът на Пирин“ победи като гост Витоша“ с 1:0 в

...

Пирин“ побутна Витоша“ към Втора лига

Отборът на „ Пирин “ победи като посетител „ Витоша “ с 1:0 в първи мач за систематизиране на местата от 11-о до 14-о на Първа лига по футбол. Така отборът от Благоевград побутна бистричани към Втора лига, тъй като изгубилият след реванша в понеделник изпада непосредствено. Спечелилият ще играя бараж с отбор от Втора лига за оставане в елита. Единственият гол на стадиона в Бистрица осъществя Юлиян Попев в 58-ата минута.

Съставът на „ Витоша “ направи първата доста сериозна обстановка за гол в 36-та минута, когато Стефан Христов стреля към вратата на гостите и топката бе избита от голлинията. Иначе благоевградчаните бяха по-опасни, само че няколко неточни удара, най-хубавият от които на Анти Рениа, оставиха мача без гол до полувремето. „ Витоша “ пропусна второ положително състояние в 52-та минута посредством Григор Долапчиев, а шест по-късно гостите поведоха в резултата. Конър Хендерсън центрира от ъглов удар и Юлиян Попев вкара с глава. „ Витоша “ бе още веднъж покрай равнене в 71-та минута, само че Долапчиев не улучи вратата. Последваха минути на игрово преимущество за бистричани, които обаче не съумяха да вкарат гол, макар че сътвориха много положения.
Източник: bnr.bg