Отборът на Пирин Благоевград се класира за 1/4-финалите на Sesame

...

Пирин обърна Ботев Враца и се класира за 1/4-финалите на Sesame Купа на България

Отборът на Пирин Благоевград се класира за 1/4-финалите на Sesame Купа на България, откакто победи с 2:1 Ботев Враца. Успехът за " орлетата " пристигна след гол в 112-ата минута - постоянното време приключи с тъждество 1:1.

Oще в 3-ата минута Браян Перера от състава на гостите изпусна дузпа. Пирин се оказа догонващ в резултата в 17-ата минута, когато Даниел Генов съумя да открие за врачани.

Аймен Суда изравни в 50-ата от бялата точка за Пирин и по този начин се стигна до продължения. В 112-ата минута обаче Иван Тасев направи обрата цялостен и донесе успеха за домакините.

Така “орлетата ” се класираха за идната фаза на шампионата, където към този момент Спартак Варна също си обезпечи място.