Отборът на ПГДС Цар Иван Асен II“ в състав Евгения

...
Отборът на ПГДС Цар Иван Асен II“ в състав Евгения
Коментари Харесай

Националното състезание „Най-добър млад строител“ се проведе в Хасково

Отборът на ПГДС „ Цар Иван Асен II “ в състав Евгения Желева, Теодор Шопов и Антон Дяков завоюва безапелационно златните медали в дисциплината „ Геодезия “ по време на Националното съревнование „ Най-добър млад строител “.

Кметът на Хасково Станислав Дечев награди първенците от Хасково по време на формалната гала, която събра на едно място най-талантливите бъдещи строители на България. На второ място при геодезистите е тимът на „ Лубор Байер “ Стара Загора, на трето място гимназия „ Васил Левски “- Варна.

ПГДС „ Цар Иван Асен II “ е хазаин на извънредно влиятелното професионално съревнование, в което участваха 18 тима от строителни гимназии от цялата страна.

Отборен победител е ПГСАГ „ Кольо Фичето “ Бургас. Сребърните медали в отборното класиране заслужи тимът на ПГСАГ „ Ангел Попов “ Велико Търново, бронзът е за два отбора- ПГСАГ „ Васил Левски “ Варна и ГСАГД „ Кольо Фичето “ Ямбол.

В дисциплината „ Мазилки, шпакловки и бояджийски работи “ победител е Милица Миленова от гимназия „ Проф. арх. Стефан Стефанов “ Монтана, на второ място е Тодор Иванов от гимназия „ Кольо Фичето “ Ямбол, на трето място е Милица Касабова от гимназия „ Отец Паисий “ Габрово.

В дисциплината „ Облицовки и настилки “ победител е Георги Атанасов от „ Кольо Фичето “ Бургас, второ място завоюва Михаил Колев от „ Лубор Байер “ Стара Загора, на трето място е Преслава Петрова от гимназия „ Васил Левски “ Варна.

В категория „ Зидария “ победител е тимът от гимназия „ Арх. Йордан Миланов “ Перник. Второ място завоюва гимназия „ Ангел Попов “ Велико Търново, третото място е за „ Васил Левски “- Варна.

В категория „ Сухо строителство “ победител е тимът на гимназия „ Арх. Камен Петков “ Пловдив, второто място е за тимът на гимназия „ Ангел Попов “ Велико Търново, на трето място е тимът ПГДС „ Цар Иван Асен II “.

Националното съревнование „ Най-добър млад строител “ сподели с изключение на сериозна професионална подготовка и приятелско отношение сред тимовете и техните ръководители, сподели в приветствието си шефът на ПГДС „ Цар Иван Асен II “ Маргарита Топалова. Тя благодари на уредниците от МОН и РУО Хасково, и на фирмите-партньори, които подкрепят образованието и реализацията на гимназистите от района. Маргарита Топалова отличи с почетен плакет кмета Станислав Дечев за изключителния му принос за развиване на професионалното обучение в Хасково.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР