Отборът на Пари Сен Жермен започна победоносно участието си в

...

ПСЖ не срещна трудности срещу Дортмунд на старта на ШЛ

Отборът на Пари Сен Жермен стартира победоносно присъединяване си в тазгодишното издание на Шампионска лига. Възпитаниците на Луис Енрике не срещнаха компликации против Борусия Дортмунд в първия си мач от „ групата на гибелта ”, в която са още отборите на Милан и Нюкасъл, които направиха 0:0 в мача между тях.

ПСЖ не срещна компликации при семейството си на Борусия и се наложи с 2:0 след голове на Килиан Мбапе от дузпа и Ашраф Хакими. И двете попадения паднаха след почивката на мача на „ Парк де Пренс ”.

Така французите оглавиха класирането във краткотрайното нареждане след първия кръг от груповата фаза на най-силния клубен шампионат в Европа.

Двата отбора се хвърлиха в люта борба още от първата секунда. Още в първата минута на срещата на „ Парк де Пренс ”, тимът на Борусия Дортмунд стигна до коренер пред вратата на парижани, само че заплаха за французите не последва. Домакините дадоха отговор с рискова офанзива отляво, при която Килиан Мбапе бе фаулиран към наказателното поле на гостите. Последва центриране на Дембеле, след което Ернандес имаше опция да стреля, само че прати топката около вратата от няколко метра.

В 8-ата минута немският отбора стигна до нов ъглов удар, а след центрирането Хумелс стреля с глава, само че над вратата.

Още не бе минал и четвърт час игра, когато гостите от Дортмунд трябваше да извършат насилствена промяна в състава си. Забицер получи разтежение при привидно безобидна обстановка и трябваше да напусне терена, а на негово място се появи Нмеча. Веднага след смяната в редиците на Борусия, отборът на Един Терзич стигна до отличен късмет за гол. Мален се оказа в наказателното поле отляво и стреля рисково, само че стражът на домакините внимаваше и избави.

В 19-ата минута домакините бяха доста покрай откриването на резултата. Витиня получи на границата на наказателното поле и понечи незабавно да стреля, вместо да търси композиция със свои съотборник. Изстрелът на Витиня мина около вратаря, само че срещна десния непряк дирек на вратата, а по-късно негов съотборник не съумя да направи добавка.

Емре Джан и Ашраф Хакими също пробваха шанса си, само че и двамата не съумяха да намерят рамката противниковата врата.

Няколко минути преди почивката Хакими изведе Дембеле отляво, нападателят овладя и стреля от дребен ъгъл, само че стражът на гостите бе на мястото си и мазета в ъглов удар.

Веднага след центрирането от корнера, при единоборството за високата топка, коженото кълбо срещна ръката на Зюле, а след привършване на обстановката тя бе прегледана от ВАР за евентуална дузпа. В последна сметка обаче, реферите сметнаха, че няма предумисъл в играта на футболиста на Борусия Дортмунд и разумно не отсъдиха углавен удар.

Втората част стартира по отличен късмет за Пари Сен Жермен. Още не бяха минали и няколко секунди игра, когато домакините проведоха рискова офанзива отдясно. Топката бе подадена към нахлулия в наказателното поле Килиан Мбапе, който опитва удар с левия крайник, а коженото кълбо срещна ръката на Зюле, който се опита да избие. Този път основният рефер бе безапелационен и уточни бялата точка, а след обзор на обстановката с ВАР, решението му бе доказано.

С осъществяването на наказателния удар се нагърби Килиан Мбапе, който стреля технично в долния десен ъгъл на врата и не сгреши – 1:0 за ПСЖ.

Десет минути след отриването на резултата, футболистите на Луис Енрике нанесоха втори съдбоносен удар по упоритостите на Борусия Дортмунд. След чудесно двойно подаваме сред Витиня и Хакими, вторият получи на метър от вратарското поле, финтира изтънчено защитник на Борусия и с техничен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата, правейки резултата 2:0 в интерес на парижани.
FT ПСЖ – Борусия Д 2:0
1:0 Мбапе 49 (д), 2:0 Хакими 58'