Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 3:1 у дома

...

ПСЖ се върна към победите

Отборът на Пари Сен Жермен завоюва с 3:1 вкъщи против Лил в дуел от 17-ия кръг в шампионата на Франция и прекъсна серията си от две следващи загуби във всички шампионати. Столичани бяха по-активни и справедливо поведоха в резултата посредством Анхел ди Мария с глава в 28-ата минута, а последното подаване беше на Килиан Мбапе. Четири минути след почивката Ди Мария асистира на Хавиер Пасторе и той повиши задатъка за домакините на две попадения. В 86-ата минута Анвер Ел-Гази понижи закъснение на гостите, само че надълбоко в добавеното време Мбапе оформи крайното 3:1 след пас на Маркиньос.

След този триумф Пари Сен Жермен има актив от 44 точки преди всичко в Лига 1, до момента в който Лил продължава да бъде заплашен от изпадане на 17-ата позиция с 18 точки. По-късно довечера първенецът Монако приема Троа, а в неделя Марсилия е хазаин на Сент Етиен. Лига 1 15 кръг, сряда 29 ноември  Пари Сен Жермен 2:0краен резулат  Троа