Отборът на ПАОК отпадна по драматичен начин в полуфиналите за

...

ПАОК отпадна от Купата на Гърция, Десподов с асистенция и пропусната дузпа

Отборът на ПАОК отпадна по трагичен метод в полуфиналите за Купата на Гърция, откакто загуби от Панатинайкос с 5:6 след осъществяване на дузпи. Българският национал Кирил Десподов се появи в игра в 73-та минута и се отличи с асистенция, само че също по този начин и пропусната дузпа.

ПАОК бе изгубил първия мач вкъщи с 0:1, само че игра по-силно от противника си на реванша в Атина и надви с 1:0 в постоянното време, с цел да прати мача в продължения. В 105-та минута Десподов асистира на Андрия Живкович за 2:0 и отборът от Солун изглеждаше доста покрай финала, само че в 129-та минута домакините изравниха и се стигна до дузпи. При тях играчите на ПАОК бяха безгрешни при първите си четири опита и Десподов имаше шанса да постави точка на спорта с петата дузпа, само че Бартоломей Драговски отрази удара му. Впоследствие гостите още два пъти имаха късмет да победят при осъществена дузпа, само че пропуснаха и в последна сметка отпаднаха от конкуренцията. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg