Отборът на Палермо победи у дома Фрозиноне с 2:1 в

...

Палермо взе крехък аванс в плейофа за Серия А

Отборът на Палермо победи вкъщи Фрозиноне с 2:1 в първия заключителен плейоф за влизане в Серия А. Реваншът е в събота и се обрисува извънредно оспорван, така ката на Фрозиноне ще му бъде задоволителна и победа с 1:0, с цел да влезе в Серия А. От новия сезон в елита на Ботуша се завърнаха Емполи и Парма.
Двубоят стартира кошмарно за сицилианците, които бяпа попарени още в петата минута, когато Камило Сиано откри с удар далечна отдалеченост. Все отново те съумяха да изравнят малко преди почивката, когато се разписа Антонио Ла Гумина. Натискът на домакините през втората част принуди централният бранител на Фрозиноне Емануеле Теранова да си означи автогол 10 минути преди края и по този начин Палермо взе нежен задатък преди реванша. Българският футболист на Палермо Ивайло Чочев още веднъж не попадна в сметките, като остана отвън групата за мача.