Отборът на Осасуна се наложи над Алавес с 2:0 като

...

Осасуна спечели малкото баско дерби срещу Алавес

Отборът на Осасуна се наложи над Алавес с 2:0 като посетител в неделен мач от испанската Ла Лига. Това бе и баско дерби сред двата по-малки тима в региона, откакто нощес Реал Сосиедад победи Атлетик Билбао в огромния конфликт.

Осасуна излезе напред в резултата в 36-ата минута, когато прецизен бе Хосе Арнаис, възползвал се от асистенция на Рубен Пена. В началото на втората част червен картон палучи Антонио Бланко от Алавес.

Тимът от Памплона търпеливо изчака шанса си и в самия завършек на мача нанесе втори удар, като прецизен бе Анте Будимир.

В добавеното време съдията Хорхе Фигероа Васкес сподели дузпа за гостите, само че след обзор на обстановката със системата за видео асистенция (ВАР) реши, че няма нарушаване на Рафа Марин от Алавес и анулира решението си.

Осасуна завоюва три точки и се изкачи с цели шест места в класиране, като към този момент е на девета позиция. Алавес остана на 16-о място.