Отборът на Осасуна победи Бетис с 3:2 като домакин в

...

Осасуна надви Бетис в голов спектакъл

Отборът на Осасуна победи Бетис с 3:2 като хазаин в дуел от 30-ия кръг в шампионата на Испания по футбол и се изкачи на осмо място във краткотрайното класиране с 41 точки. За Бетис провалянето е четвърто в последните четири срещи на отбора. Бетис държи петата позиция с 48 точки, само че шестият Виляреал е с 47 и мач по-малко.

С две попадения за домакините се отличи 31-годишният хърватски нападател Анте Будимир. Той осъществя първия гол за Осасуна в 6-ата минута, а пет по-късно се разписа и за 2:0 още веднъж след асистенция на Кике Барха.

Гостите от Бетис понижиха в 16-ата минута след попадение на Хуан Миранда, а в 23-ата Борха Иглесиас пропусна опция да изравни.

Йон Монкайола усили преднината на Осасуна в 41-ата минута, когато бе прецизен за 3:1, а в 70-ата Гуидо Родригес оформи крайния резултат след удар с глава.