Отборът на Осасуна надви с 2:1 гостуващия Селта в първа

...

Селта ще трепери до финала

Отборът на Осасуна надделя с 2:1 гостуващия Селта в първа среща от 36-ия кръг на испанското състезание. " Червените " памплонци сътвориха поврат с попадения в 23-ата на Еступинан и в 90-ата на Арнаис. Още в десетата минута Санти Мина беше осъществил попадение за " небесносините ". Тимът от " Балаидос " остава в рискова непосредственост до зоната на изпадащите. Отборът е на четири точки пред 18-ия, като той е с мач по-малко. В десетата минута Яго Аспас получи отляво и центрира ниска топка. Санти Мина я засече в мрежата с ориентиране от шест метра, като топката се отби от гредата. Първоначално попадението не беше зачетено поради засада. ВАР поправя нещата и голът беше доказан - 0:1. В 23-ата Еступинан центрира отляво и Енрик Гайего вкара ефектно с глава от пет метра, изравнявайки резултата. До края на полувремето Мина и Гайего пропуснаха по едно положително състояние. Памплонският отбор беше по-настоятелен и съумя да изтръгне успеха. В 90-ата минута Ойер центрира и Арнаис означи попадение с глава с удар от осем метра за крайното 2:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 36 кръг, събота 11 юли  Осасуна 2:1краен резулат  Селта