Отборът на Оренбург продължава с лошото начало на сезона в

...

Ахмат нанесе четвърта загуба на Оренбург

Отборът на Оренбург продължава с неприятното начало на сезона в Премиер лигата на Русия. Днес възпитаниците на Владимир Федотов позволиха четвърта загуба от четири изиграни мача. Това се случи в гостуването на Ахмат (Грозни), в което домакините на “Ахмат Арена” се постановиха с 2:1.

Ахмат поведе в резултата с попадение на Евгений Харин, който лиши една топка в наказателното поле след неприятна интервенция на бранител и стреля във вратата за 1:0.

В 65-ата минута гостите възвърнаха равенството с извънредно хубав гол на Джордже Деспотович, който означи със задна ножица.

Пет минути по-късно обаче домакините още веднъж си върнаха преднината. При едно центриране от фаул вратарят Александър Довбня излезе неразчетено и Одисе Роши съумя да вкара с глава в опразнената врата.

Така Ахмат се върна на победния път в шампионата и с актив от 6 точки излезе на 9-ото място в таблицата. Оренбург пък остава на дъното на класирането с нулев актив.